Dotacje dla rolników

Dotacja dla rolników na modernizację gospodarstw rolnych

W ramach działania naszej firmy pozyskujemy dotacje unijne na rozwój gospodarstw rolnych, a także inne dotacje m.in. z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które w obydwu przypadkach skierowane są zarówno do dużych jak i małych gospodarstw rolnych. Jeżeli prowadzisz gospodarstwo rolne, możemy zaoferować Ci pomoc w złożeniu wniosku w programie "Modernizacja gospodarstw rolnych – w obszarze zielona energia w gospodarstwie", który m.in. pozwala na sfinansowanie zakupu instalacji fotowoltaicznej czy pompy ciepła.

 
dotacja dla rolników, dotacja dla rolników 2023, dotacja na modernizację dla rolników, dotacja na modernizację gospodarstw rolnych, dotacja unijne, dofinansowanie dla rolników, dofinansowanie do fotowoltaiki, dofinansowanie unijne dla rolników
 
 

Przeznaczenie dotacji

Środki pieniężne dostępne do rozdysponowania dla właścicieli gospodarstw przeznaczone są na modernizację w zakresie zielonych/odnawialnych źródeł energii. Wsparcie finansowe przewidziane jest na inwestycję w takie rzeczy jak:
Z racji rosnących kosztów związanych z cenami prądu i ogrzewania, aktualny program jest świetną okazją na przeprowadzenie modernizacji oraz zbudowanie własnej niezależności energetycznej, która w obecnych czasach staje się co raz bardziej kluczowa również w obszarze rolnictwa. Jest to bardzo ciekawa alternatywa, zważywszy zwłaszcza na fakt, iż jak do tej pory była możliwość pozyskania dotacji głównie na zakup maszyn, gdzie relatywnie można było bardzo łatwo uzyskać dofinansowanie unijne.

Warunki dotacji

Aby móc ubiegać się o przyznanie dotacji w ramach programu ARiMR, należy spełnić trzy podstawowe warunki, które nie powinny sprawić żadnego problemu nawet młodym rolnikom:

  • posiadać status rolnika,
  • posiadać co najmniej 1 hektar użytków rolnych lub nieruchomości,
  • prowadzić aktualnie działalność rolniczą.

Nabór wniosków prowadzony jest od 31 stycznia do 1 marca 2023 roku (ostatnim możliwym dniem złożenia wniosku jest 31 stycznia). Przyznanie pomocy zależne jest nie tylko od ilości uzyskanych punktów, ale także od kolejności wpłynięcia zgłoszenia z racji ograniczonego budżetu dotacji.

dotacja dla rolników 2023, dotacja na modernizację dla rolników, dotacja na modernizację gospodarstw rolnych, dotacja unijne, dofinansowanie dla rolników, dofinansowanie do fotowoltaiki, dofinansowanie unijne dla rolników, dotacja dla rolników,


Kwota pomocy

Pomoc finansowa, która została przewidziana w programie, wynosi maksymalnie 150 000 zł i stanowi 50% kosztów kwalifikowanych całej inwestycji. Oznacza to, że wnioskowana kwota modernizacji może łącznie wynosić nie więcej niż 300 000 zł na jedno gospodarstwo rolne, co stanowi dość pokaźną sumę. Analizując obecne ceny na rynku, w ramach wskazanego budżetu, rolnik jest w stanie sfinansować na spokojnie zakup instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kW wraz z bankiem energii i średniej wielkości pompą ciepła. Dlatego też na prawdę warto pokusić się o uzyskanie tutaj opisywanej dopłaty bezpośredniej, która zdecydowanie wpisuje się w program rozwoju obszarów wiejskich poprzez dofinansowania modernizacji gospodarstw na terenie całej Polski.

Pozyskujemy dotacje unijne

Zapraszamy do składania wniosków! Jeżeli jesteś właścicielem gospodarstwa rolnego i szukasz możliwości zoptymalizowania kosztów produkcji rolnej, wykorzystując dostępne dofinansowania unijne oraz inne dostępne środki, skorzystaj z naszej pomocy w uzyskaniu dotacji. Nie przegap szansy na otrzymanie darmowych funduszy unijnych, które pozwolą Ci na wybudowanie dużej instalacji fotowoltaicznej bez dodatkowych zezwoleń i formalności.

dofinansowanie dla rolników, dotacja dla rolników, dotacja dla rolników 2023, dotacja na modernizację dla rolników, dotacja na modernizację gospodarstw rolnych, dotacja unijne, dofinansowanie do fotowoltaiki, dofinansowanie unijne dla rolników

 

Będziemy informować o nowych programach dotacji na bieżąco. Nasze dane kontaktowe możesz znaleźć pod tym linkiem. Pamiętaj o tym, że wbrew pozorom uzyskać dofinansowanie unijne nie jest wcale czymś trudnym, tym bardziej że obecnie od wielu lat Unia Europejska stawia na wsparcie rozwoju rolników nie tylko poprzez dotację na zakup maszyn rolniczych, ale również na restrukturyzację małych gospodarstw, które są kluczowe dla ekonomii całej Europy. Prowadzona polityka ma na celu przede wszystkim, aby gospodarstwa rolne zwiększyły swoją innowacyjność i elastyczność na zachodzące, dynamiczne zmiany w obszarze nowych technologii i mogły otrzymać podobne wsparcie jak wiele innych firm produkcyjnych działających w różnych obszarach rynku. Dofinansowania modernizacji gospodarstwa rolnego w zakresie odnawialnych źródeł energii to również świetna okazja na dofinansowanie młodych rolników stawiających swoje pierwsze kroki w branży. Jeżeli prowadzisz gospodarstwo rolne krócej niż 2 lata, pamiętaj, że także możesz ubiegać się o pomoc finansową.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl